| Vernusio a întrebat:

Credeti ca Apocalipsa biblica se va implini? Ce s-a implinit deja si ce mai trebuie sa se implineasca?

9 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Apocalipsa se implineste si suntem la sfarsitul ei, mai sunt cateva evenimente si vom intra in faza in care toti vor realiza acest lucru. Momentan doar cei condusi de Dumnezeu cunosc ordinea evenimentelor cu toate ca sunt scrise in Biblie, pentru majoritatea sunt ca niste heroglife. Toate religile protestante dar si multi din primele secole stiau ce si cum, dar au UITAT, iar acum fata de majoritate mai sunt doar catva care STIU. Da Apocalipsa se implineste si chiar punct cu punct cum a fost PROFETIZAT. Uite o dovada clara a existentei lui Dumnezeu.

| RAY a răspuns:

Nu,pentru ca dumnezeu a spus ca numai va distruge pamantul vreodata, s-a implinit doar fantezii atat

| mentholinks a răspuns:

Interpretari sunt multe dar adevarul e ca nu s-a implinit nimic. Mai asteapta.

| drutzix a răspuns:

Avand in vedere ca e o scriere politica anti imperiul roman, nu prea are cum sa se implineasca.
Toate 'profetiile' de acolo sunt scrise si au sens doar in contextul geopolitic de atunci.

Desigur asta nu ii opreste pe fanatici ca Vasile si Danut sa vorbeasca tampenii fara sa studieze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se va implini si se implineste si s-a implinit o parte din ea. Aruncarea demonilor si a Diavolului din cer a avut loc in 1914. Aparitia ONU este o implinire a unei profetii din Apocalipsa. Acum are loc "secarea apelor Eufratului" adica religia ( Babilonul cel Mare ) pe plan mondial pierde din adepti prin faptul ca doctrinele religioase pierd teren datorita faptelor rele ale enoriasilor si a falsurilor. Urmeaza sa fie interzisa practicarea religiei in mod organizat pe plan mondial. O sa aiba loc o reascensiune a blocului comunist care are loc deja. Inarmarile pe plan global vor fi tot mai mari pentru strangerea natiunilor contra Lui Dumnezeu la Armaghedon care va fi al treilea razboi mondial. In spatele strangerii armatelor si a exercitiilor militare sta Diavolul. Natiunile cred ca se pregatesc pentru un razboi contra omului dar se insala. Apocalipsa 12-19. Calamitatile naturale se vor amplifica. Matei 24. Distrugerea mediului datorita lacomiei omului ( vezi cazul Chevron si alte asemenea ). Apocalipsa 11:8. Preturile la alimente vor creste datorita cresterii demografice scapate de sub control la nivel global. Revenirea unor epidemii datorita rezistentei dobandite la antibiotice. Razboaiele si terorismul se vor amplifica pe alocuri si vor fi tot mai sangeroase. Apocalipsa 6. Imperialismul anglo-american va constrange natiunile pana la Armaghedon.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Si diavolul va fi anti-christul, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

"Si diavolul va fi anti-christul, nu?" - Diavolul este un anticrist, insa anticristul este de fapt "anticrismul". Diavolul este sursa anticrismului. Anticrismul este un curent ideologic care se raspandeste acum tot mai mult in lume si care va constitui baza caderii religiei de orice fel pe plan global. Ma refer la religia practicata organizat in lacase de cult, fie ele biserici, manastiri, moschei, temple, corturi sau alte asemenea care sunt folosite in scopuri religioase. Acestea vor ajunge locuri ( case ) de locuit pentru populatia lumii care este in crestere. Suprafata locuibila este tot mai putina iar lumea nu-si va mai permite sa tina niste cladiri ( "degeaba" ) chiar si istorice in care nu locuieste momentan nimeni sau daca locuieste, locuieste pentru anumite ocazii in timp ce in majoritatea timpului nu locuieste nimeni in ele. Orice cladire sau spatiu care nu va avea o folosinta cotidiana va deveni spatiu de locuit. Muzeele vor fi desfiintate si vor deveni spatii de locuit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai probleme exiatentiale si mintale grave sau hmm ce fumezi?

Răspuns utilizator avertizat