| JuStAdY a întrebat:

am si eu o intrebare de ce se comporta asa cu mine o fata in 2008 am cunoscuto am fost cu ea 1 an si jumatate au trecut 3 ani eu inca o mai iubesc si ieri am vb cu ea pe mess i-am scris brb si m-am jucat intre timp si ea tot ma suna si inainte sa plece i-am scirs,, Te rog frumos uitama daca nu te pot face sa ma iubesti" si ea mi-a scris te-am uitat dejawinking atata am plans si chair si acum plang va rog ajutati-maaaa! Imi vine sa ma omor

Răspuns Câştigător
| DeeDee_4511 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa zici ca te omori. In al doilea rand sa incep cu ceva despre care sigur sti: Cel care te face sa plangi nu-ti merita lacrimile, iar cel care le merita nu te va face niciodata sa plangi.winking
Asa ca. ti-as zice sa o uiti, dar stiu ca este foarte greu, si eu am trecut prin asta. In primul rand ar trebui sa te gandesti la toate fazele urate si sa-ti spui in subconstient ca nu merita. Incearca sa-ti ocupi timpul cu altceva, orice, care ar putea sa te duca cu gandul departe de ea. Crede-ma, daca vrei sigur reusesti sa o uiti...
Multa bafta! :*big hug Sper ca te am ajutat cat de cat...

2 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui ei ca te omori las-o in pace nu iai gresit o iubesti si va fi greu sa o uiti ca prin ce treci tu acum trec si eu, ocupati timpul cu altceva acum sa iti spun sincer nu se lipeste nici o fata de tine nici una nu are ce are ea! dar gandeste problema la rece, dai timp nu o mai cauta nu o baga in seama nici la tel nici pe mess si dupa un timp te va cauta ea, daca nu te cauta inseamna ca tea uitat, dar si-a batut joc de tine si o sa regrete ea mai tarziu, si va suferi de 10 ori mai mult ca tine.

| alin a răspuns:

Ho ameu ca nu-i singura fata de pe pamant mai sunt destul...cu timpul stia linistit ca vei iubi pe alta, deci lasa plansul si stai relax un timp mai distreazate si agata alta fata ca poate asa vei iubi din nou si o vei uita pe fosta...si sa nu te puna dracul sa te omori ca vin dupa tine si te battonguebig grin(glm la ultima fraza)