| Dascalu_Gabi_2002 a întrebat:

Salut TpU am si eu o intrebare la liceul militar breaza se tine cont si de media ta in generala si in examen sau cum este daca se tine care este cea-a mai mica medie cu care poti intra

1 răspuns:
| Temüügin a răspuns:

La liceul militar vei da serie de probe:
1.proba sportiva:alergat, tractiuni la bara, sarituri in lungime, aruncari cu mingea o distanta cat mai mare si altele, dar trebuiesc facute contra timp.
2. examene la romana si la matematica si trebiue sa ai minim nota 6 la ambele dar daca nu esti bazat pe matematica nu vei lua 6 deoarece este foarte complicat iar la romana daca te pregatesti cat de cat inainte vei trece fara probleme.Si trebuie sa dai si exemenul din scoala generala chiar daca nu se pune accent pe el.Baftaaa!