| yoionuzt a întrebat:

cu ce medie pot intra la liceul militar Breaza?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La Colegiul Militar Liceal "Dimitrie Cantemir" Breaza, în 2013 au fost 100 de locuri pentru băieţi, iar ultimul băiat a avut următoarele medii :
* media la test = 8, 00
* media admitere = 9, 44
* media finală de admitere = 8, 72 - vezi linkul :
http://www.cantemircml.ro/docs/admitere_2013/admisi_baieti.pdf

Vezi alte detalii pe site-ul oficial :
http://www.cantemircml.ro/admiterea-in-colegiu/

Toate cele bune.

| yoionuzt explică (pentru bursuc001):

Mrsi mult

| bursuc001 a răspuns (pentru yoionuzt):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

3 răspunsuri:
| anonym012 a răspuns:

Salut! Pai eu stiu ca era 8.50-9.20 baieti si 9.10 in sus la fete, dar daca ai media de la 8.80 sa nu-ti mai faci griji de medie, fa-ti griji de proba sportiva si de cea psihologica.Iti dau niste sfaturi fa niste ore cu un psiholog si rezolva niste teste, iar pentru proba sportiva du-te la sala, antreneaza-te si mareste-ti rezistenta.Si inca un sfat care vine chiar de la varul meu care a intrat anul asta acolo:la examenul psiholgic orice ai face,numai sa nu spui adevarul,o sa ai intrebari de genul:Ai fost la olimpiade? Chiar daca ai fost, chiar daca nu sa spui ca da, ai fost ca ei nu au de unde sa stie adevarul, am auzit de la varul meu ca unii au picat la interviu doar ca au spus adevarul ca nu au fost la olimpiade, ca nu prea ies cu prietenii etc chestii de genul asta.Mult norc sa intri cu briohee hee