| Gambrion002 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru voi: sunt baiat am 16 ani sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si sunt pasionat de Informatica si as vrea sa devin Programator / Software Enginerring la companiile de jocuri respectiv filme..si intrebarea mea este: eu am medii de 7-8 si in clasa a-9-a mi-a iesit media 7, 90 am sanse sa aplic la o facultate de informatica din tara unde este si buna facultatea / as vrea sa dedic tot ce e mai bun din mine sa devin ceva in viata asta.ce parere aveti dau funda? //aa si matematica stiu dar nu stiu de 9-10 stiu de 7 si 8 are rost sa fac informatica // nu fac fata? ...astept niste raspunsuri.// eu stiu deja C++/C/Java precum si programele video/modelari/texturari ( maya / photoshop / 3ds max / unity 3D game ) are rost? dau funda multumesc mult

1 răspuns:
| PVCG a răspuns:

Salut! eu sunt in aceeasi situatie cu tine! clasa a 10-a, liceu teoretic, matematica-informatica. Ador informatica, e obiectul meu favorit. Stai linistit, media din timpul liceului nu influenteaza cu nimic admiterea la facultatea de informatica de la Bucuresti (cea mai buna din tara din cate stiu). Pentru a ajunge acolo, trebuie sa iei bacul. la admitere vei da un examen din matematica si informatica (nu stiu daca dai si romana). Insa, din cate stiu, locuri la buget sunt putine, iar taxele sunt foarte mari. deci, hai sa invatam sa intram la bugetbatting eyelashes. Cine stie, poate ne vom cunoaste la facultate!