| anonimul0724 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, o pereche de pantaloni si o bluza cate zile poti sa le porti la rand la scoala?
Avand in vedere ca-ti faci dus zilnic.
Nu vorbim de sosete, lenjerie care trebuie schimbate zilnic.
Dau funda celui mai detaliat raspuns.
Multumescc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| ibaal a răspuns:

Atat timp cat tu iti speli hainele si tu esti curat/a, care-i problema ca ai aceeasi bluza si pantalon?!
Fii decent/a, spala-ti hainele si poarta-le cu mandrie.
Nu haina face pe om!
Plus ca sunt multi care nu isi permit!
Nimeni nu are voie sa judece pe nimeni, mai ales un elev! De unde sa isi cumpere!?
Nu munceste!
Daca parintii nu-si permit...de apreciat este ca vine la scoala si la scoala nu mergi pentru a te da in spectacol.
Cel putin asa ar fi normal.
Iar cei ce merg acolo doar pentru a-si etala ultimul model de fake luat la reducere de pe vreun site cu chinazarii, nu e acolo pentru ce trebuie!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din punct de vedere al igieniei sau cum te vad altii? Eu cam de 2-3 ori port o bluza pana s-o dau la spalat, pantalonii chiar 4-5.

| WaterDrop a răspuns:

Atata timp cat cei din jurul tau nu au nevoie de un cleste pentru agatat rufele la uscat, prins de nas, atunci vor sa vorbeasca ceva cu tine.Nu il ai pe Botezatu printre profesori, deci nu-i pasa nimanui in mod specific, daca faci tu parada modei la scoala sau nu.