| CIPHER a întrebat:

Am si eu o problema cu o fata la scoala.E cea mai buna din clasa,are numai 10, e timida,retrasa,acasa toceste toata ziua, sta pe tumbrl si se joaca candy-crush si chestii de genul.Ei bine cand o bagi in seama brusc incepe sa para mai dezinvolta. Timp de 3 luni am vorbit cu ea si de fiecare data radea si ii facea placere.Intr-o zi i-am spus ca imi place de ea, iar dupa alte 3 zile am invitat-o la film.M-a refuzat cu o voce tremuranda. Zilele urmatoare nu a mai fost la fel de permisiva,nu imi mai raspundea asa de repede,nu mai radea la glumele mele,nimic, Apoi peste 3 saptamani in care nu am bagat-o in seama am incercat din nou, fara succes.Imi spunea in ras ca ea nu ma place in felul ala,etc... Dupa aceea a inceput sa nu mai ma bage de loc in seama, ma ignora de cele mai multe ori.Eu nu stiu daca sa fiu foarte suparat, sau sa nu imi pese.Ce credeti ca mai pot face?

Răspuns Câştigător
| EvilThoughts a răspuns:

Sincer, probabil că ai surprins-o. Reveniți la a fi prieteni chiar dacă ție nu-ți convine și vrei mai mult.
Poate că, într-adevăr, ea nu vrea mai mult de la tine și în acest caz nu poți face nimic. Continuă să îi fi aproape și să îi fi prieten.
În locul tău, însă, aș întreba-o ce a făcut-o să se depărteze de tine. Până la urmă nu ai forțat-o să vină la film sau ceva de genul.

| CIPHER explică (pentru EvilThoughts):

Nu,dar cred ca am fost cam insistent...

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Insista, nu te da batut, multe fete sunt asa, greu de cucerit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. Daca nu te place n-ai ce face si relatia de prietenie niciodata nu va mai fi exact la fel.

| spdasinul a răspuns:

Sa revii la prietenia pe care o aveai pentru ca acuma ai surprinso cu ceea ce simti pentru ea si nu isi doreste asa ceva. Asa ca a stat un timp departe de tine ca sa nu te raneasca