| kidDu_6567 a întrebat:

SaluT TPU!

Am un hanorac ( de bumbac ) care nu l-am mai purtat de un an si cand am vrut sa-l iau pe mine am observat ca era plin de scame.

Cum as putea sa scap de ele? (Fara anumite aparate...)

Multumesc anticipat! fundita tongue!

Răspuns Câştigător
| lilisor12 a răspuns:

Eu, cand aveam asa bluzite, foloseam o periutza micuta, fie cu fire din sarma foarte fina, fie, chiar, cu perie din par, insa cu par mai aspru si...treceam peste zonele alea, antrenand, progresiv, mai toate scamele! Periutele alea se numeau periute pentru flaushat (cand eram mica, se foloseau, chiar, la "flausharea" puloverelor/caciulitelor si, pe langa ca se inlaturau scame, se "genera" un strat de pufuletz tare simpatic, facand obiectul respectiv cu mult mai shic. acum, vezi si tu: le perii pana le pleaca scamele sau, mai mult, pana le scoti si."mustatzi"!laughing

4 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Da cu bigul pe locurile unde sunt scame si o sa dispara

| Dariii a răspuns:

Perie de sarmabatting eyelashes altceva nu stiuhappy

| NoAntidote a răspuns:

Iti uzi putin mana si dai pe el! se vor aduna scamele gramadahappy si apoi le iei

| bubu16 a răspuns:

Incerca cu scoci (banda adeziva) eu asta folesesc:d