| ArmywCode a întrebat:

Am un prieten obsedat de jocul metin2, refuza sa iasa cu prietenii in oras, ca sa se joace acest joc.Tin sa mentionez ca are 13 ani si e foarte grav...cum pot sa il conving sa iasa pe afara cu prietenii? ...Ma puteti ajuta? Fundalove struck

5 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ii tai cablul de net, vorbesti cu parintii lui ca e disperat si ca sta numai in casa, nu e bine, trebuie sa faca ceva. incerci sa-l combini cu cineva, sigur se va tine dupa acea fata laughing

| fearlessss a răspuns:

Sincer nu prea sunt sanse.Metin da extreme de multa dependent, creda-ma asa am fost si eu vreo 4 ani. Poate l-ai convinge spunandu`i ca toti aia buni de pe mt sunt smecheri si si ei ies cu prietenii si ca daca vrei sa devi bun in joc trebuie sa si iesi sa ai prieteni ca asa devi la sociabil si te ajuta mult si in metin.Sa il faci sa se lase crede`ma e extra greu.cel putin eu nu as fi ascultat si m-as fi indepartat de toti care mi-au zis sa ma las.Din fericire de aproape un an nu mai joc ..sau mai intru cateva minute.

| Ge0rgeL a răspuns:

Este cam greu sa scapi de dependenta de metin.Eu la fel am fost, dar pana la urma s-a stricat calculatorul si nu am mai putut sa joc, asa ca acum ies afara cu prietenii.Asa ca un sfat:Taiei cablul de la internet.
Ceau!

| GrappHix a răspuns:

Lasa-l sa zaca in casa, jucand rahatul acela de joc. odata si odata isi va da seama de timpul si banii pierduti, va regreta.

| Jnebun a răspuns:

Du-te peste el in casa, sau duce-ti-va.