| JockerStoica a întrebat:

Am un telefon Orange Hiro și nu pot șterge un contact (un nr de telefon din Contacte) pur și simplu nu îmi apare ștergere sau Delete... Știe cineva cum fac să șterg?
Fundă happy!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru a sterge un contact din agenda telefonului tau va trebui sa accesezi din meniul telefonului, campul "Contacte" si sa selectezi numarul pe care doresti sa il stergi. In interiorul contactului selectat, apesi butonul de mai multe optiuni din partea dreapta jos. Aici vei avea campul "Stergere" de unde poti elimina numarul respectiv.
Cu prietenie,
Orange Helper.

1 răspuns:
| solomonandrei a răspuns:

Daca acel contact e pe sim poti scoate cartela sim si o poti introduce in alt telefon si sa il sterrgi de pe acel telefon.