| anonim_4396 a întrebat:

As avea o mica problema am aproape 13 ani (implinesc in aprilie) si am sanii mai mari decat ii au colegele mele. Pana acum singurul lucru care m-a deranjat era ca la ora de sport baietii se uitau cam mult la mine...Dar intre timp am reusit sa imi mai "ascund" sanii in timpul orelor de sport. Acum problema e ca ma deranjeaza foarte tare...Nu port bustiera din simplul motiv ca nu prea ma ajuta cu nimic si mi se pare incomoda. Mi s-a recomandat sa port sutien si drept sa spun acum nu stiu ce sa zic..Sutien de la 13 ani mi se pare cam prea de tot chiar daca am sanii prea mari. Ca sa scurtam intrebarea voi ce parere aveti? Sa port sau nu? Cel mai bun raspuns fundita :3

Răspuns Câştigător
| Carmen100 a răspuns:

Poarta linistita, ori sutien ori bustiera. Mi se pare foarte urat sa stai fara ceva peste, se vede tare inestetic. De asta se si uita baietii asa. O sa fie cam incomodant la inceput dar te obisnuiesti
Succes

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poarta linistita sutien, esti la varsta absolut potrivita. Este vulgar sa mergi cu sanii in vant, saltand. Eu port sutien sau bustiera de la 11 ani si nu am avut nici o problema

| andreeadenisa22 a răspuns:

Poartă sutien fără frică, având în vedre mărimea sânilor tăi, ar trebui să porți, se vede mai bine, și e mai comod.

| MDenisee a răspuns:

Nu cred ca te va ajuta sutienul. dupa parerea mea bustiera este mult mai buna si mai practica ca sutientul. daca bustiera te deranjeaza dar sutienul o sa te deranjeze mai mult si or sa te doare si sani. in plus sutienul poate sa-ti faca sani sa se lase, asa ca esti la varsta in care bustiera este practica, chiar daca nu-ti place, trebuie. sutienul proarta-l si tu peste un an doi mai tarziu... vei regreta pe urma, eu asa am facut big grin

| marishaa a răspuns:

Daca ai sinii mari, nu e o problema.Am mai vazut fete si mai mici care poarta sutien.E ceva normal. Daca te incomodeaza il poti purta doar cind mergi la scoala sau cind mai iesi undeva.

| Idka a răspuns:

Poarta sutien cel mai bine.