| Roxanne_7564 a întrebat:

Majoritatea fetelor de la mine din clasa poarta sutien sau bustiera. Eu nu port nici sutien nici bustiera(nu am sanii mari, celalalte fete ii au mai mari). Ar trebui sa port si eu sutien sau macar bustiera?
ps: Sunt cls. aV-a, 11 ani jum.happy
Funda:*!

Răspuns Câştigător
| BuburuzZzu` a răspuns:

Of ...Stiu ca vreti sa cresteti si sincer nu o spun cu rautate pentru ca la 11 ani jumatate si eu eram asa.
Poti sa porti, poti sa nu potri ...este alegerea ta dar eu sutien am inceput sa port inaintea clasei a VII`a...O bustiera poti purta sa iti arate pieptul mai frumos dar iti spun nu te complica la varsta ta.
Si daca fetele din clasa poarta...e problema lorbig grin.
Good luck

9 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Dacă nu ai nevoie nu are nici un rost sa porţi.
Eventual poţi sa porţi daca vrei bustieră, dar tot consider că nu are nici un rost.

| Iheartshoes a răspuns:

Pai daca nu ai sanii mari si nu se observa nu ar trebui sa porti.
Dar nu cred ca esti plata deci ai putea purta macar bustiera.
Bafta!kiss

| Warned a răspuns:

Pai nu ar trebui sa porti sutien daca nu ai sani mariwinkingde ce sa porti sutien sa il umpli cu vata sau ce? ai rabdare esti numai clasa a-V awinking mai ai timp sa iti creasca saniihee hee(scuzati expresiahappyhee hee sper ca te-am ajutat

| PinkDea a răspuns:

Nu... mai asteapta macar un an daca nu ai sani mari ca sa porti bustierawinking

| Raluciii_3242 a răspuns:

Pai sincer nu cred ca ar trebui...

Dar daca tu crezi ca te simti mai ok si mai la inaltime ca celelalte fete eu te sfatuiesc sa iei o bustiera; la sutien mai poti asteptabig grin
Succes!:* Fundii?batting eyelashes

| ĄĿiŒ a răspuns:

Pana in clasa aVI-a eu nu am purtat pentru ca nu a fost nevoie. Daca nu este nevoie de o bustiera sau sutien atunci nu ai de ce sa portihee hee

| Insomnii a răspuns:

Nu e bine sa porti sutien daca nu ai sani mari deoarece intr-un fel sau altul ii oreste oarecum din crestere. nu ti-as recomanda sa porti sutien dar nici bustiera mai asteapa un pic sa-ti mai creasca si dupa.
dai fundita? PLZ.:*

| AnnDaTv a răspuns:

Nu trebuie sa porti nimic daca ai sanii mici.
1.In sutien nu ai ce sa pui (Scuze)
2.Cu bustiera se vede urat.

| loredana_1863 a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa incepi sa porti sutien sau bustiera din moment ce nu ai nevoie, adica vei avea destul timp sa porti in viitor, acum nu esti chiar atat de mare. In timp, pot avea efecte negative.