| ΞJustΞмэΞ a întrebat:

As dori un antivirus gratis de downloadat de pe net si sa fie bun. Nu doresc versiunea trial de la Norton sau Avira. As dori daca se poate un link catre siteul de pe care il pot downloada.
Mersi mult. Promit ca dau fundawinking

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Urmăreşte ce a postat Nelul : http://www.tpu.ro/utilizator/alqkb/intrebari/

| MMihai a răspuns:

1) Au versiuni de încercare mai mulți fabricanți de antiviruși.
2) Cred că Avastul are o porțiune de antivirus gratuită.
3) Instalezi în paralel cu Windows-ul tău un sistem de operare tip Ubuntu Linux.
Kiwi Ubuntu Linux sau Ubuntu Linux, instalate evident în limba română, și astea nu prea au treabă cu virușii, care sunt făcute 95% pentru sistemele de operare din grupa Windows.
Sunt și programele anti-piratare ale fabricanților de softuri pe bani, de care nu te scapă nici un antivirus, dar care funcționează tot ca niște viruși.
4) Gratis găsești de coborât de pe net numai sisteme de operare gratuite și softurile lor și încă foarte puține softuri gratuite. Majoritatea softurilor pentru Windows-uri sunt pe bani, sau versiuni de încercare, ca să cumperi până la coadă / urmă softul pe bani.