| annaloveanna a întrebat:

As vrea niste sfaturi de a strange banii (am 10 ani) mai repede.Am nevoie de benii mei proprii
Va rog! La cel mai bun raspuns dau funda + vot.

Răspuns Câştigător
| ShowTim3 a răspuns:

Cere la parinti in fiecare zi 3lei /parinte, adica faci 6 lei/zi, daca ai bunici fa acel lucru si o sa ai 9-12 lei pe zi, oricum este bine si 3-6 lei, cam atat castig eu. happy Ca sa rezisti tentatiei de ai folosi, nu pleca cu ei la scoala.

Mai poti sa le ceri parintilor 10 lei / pentru nota 10 la scoala si 7 lei pentru nota 9 si 5 lei pentru nota 8, asa o sa inveti si bine la scoala --- castigi si bani tongue dar daca iei nota 4-5 sa iti ia 5 lei si uite asa o sa inveti si mai bine o sa faci si bani. Sper ca ti-am fost de folos. PS. poti cumpara piese de calculator si sa le vinzi colegilor cu mai multi bani, dar esti prea mica pentru asa ceva, oricum faci 40-50 lei pe saptamana chiar mai mult daca imi asculti sfaturile SUCCES!

2 răspunsuri:
| ShowTim3 a răspuns:

Dai fundoi? happy

| TheLovelyGirl a răspuns:

Poti strnage alocatia ta plus sa le ceri parintilor tai 5 lei pe zi...vei strange multi bani asa fac si euhappy