| MichaelSikdope a întrebat:

As vrea sa achizitionez o placa video "Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E" http://www.emag.ro/......EH50KBBBM/

pe urm sistem :MS-7592, procesor Intel(r) Celeron(r) E3400 2,6 GHZ, 2 GB RAM. As vrea sa stiu daca este compatibila cu sistemul meu. Nu ma prea pricep la componente si d-astea, deci sper sa ma ajutati. Momenta am o placa video Intel G41 Express Chipset, care e foarte slaba.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

MS-7592 sunt mai multe variante. Oricum slotul este PCI-e si placa va functiona. Nu va functiona la puterea maxima deoarece rata de transfer a placii de baza este mai mica de cat cea a placii video.

| MichaelSikdope explică (pentru Salontanul):

Păi și cam ce jocuri aș putea juca pe ea? Ceva 2013 măcar pe mediu?