| comediant a întrebat:

as vrea sa dezinstalez linux ubuntu sa raman doar cu windows, am instalate ambele sisteme doar ca prima instalata este ubuntu, as putea dezinstala ubuntu fara sa afectez windows-ul.(scuze de categorie dar am nevoie urgent)mersi mult.

Răspuns Câştigător
| Ovilacul a răspuns:

De ce vrei sa dezinstalezi Ubuntu ca merge mai bine dacat windows-ul. Oricum e foarte probabil sa-ti strici si windows-ul cand stergi linuxul. Se recomanda ca atunci cand vrei sa folosesti doua sisteme asa de diferita prima data bagi windows-ul si apoi linux-ul. Intra pe www.ubuntu.ro la sectiunea "forum" si cauta detalii acolo.

1 răspuns:
| Trotinel a răspuns:

Pt Xp3 si Ubuntu 10.04: Eu am facut in felul urmator: bagi cd de windows si boot-ezi de pe el ca si cand vrei sa il reinstalezi din nou. cand te intreaba de partitie, unde vrei sa instalezi windows-ul, stergi toate partitiile legate de ubuntu(inclusiv aceea de cateva sute de mb) si apoi renunti la instalare si restart normal fara probleme happy Cred ca s-ar fi putut face si direct din Disk managment, dar nu stiu daca iti arata si acea partitie de 200-300mb (eu am folosit un program de partitite si nu mi l-o aratat), numai ca dupa restart mie nu mai imi recunostea windowsul si a trebuit sa incerc varianta cu windows cd. "Succesuri!" laughing