| ixionJR a întrebat:

SALUT TPU! As vrea sa-mi zica cineva daca exista metode de a-mi imbunatatii inteligenta /IQ, bineinteles in afara de a lucra cat mai multe teste de inteligenta. Sunt curios daca imi pot imbunatatii inteligenta. Mentionez ca la testele online obtin cam 135, iar la testul RAVEN am obtinut 130. Dau funda pentru cel mai bun si explicit raspuns!winking
PS:SCZ de categorie.

1 răspuns:
| BadCliché a răspuns:

Buna ixionJR!
Iti spun de acum ca ai IQ destul de bun. Ca sa il imbunatatesti, singura solutie agreabila ar fi sa inveti.Depinde si pe ce fel de teste te axezi si in ce domenii.Asta ar fi prima solutie convenabila.A doua ar fi tot asa sa faci tot felul de teste de inteligenta.Cu cat faci mai multe, cu atat o sa te tot perfectionezi. Sincer, chiar m-ai facut curioasa. Daca reusesti sa iti depasesti recordul IQ-ului, trimite-mi un mesaj. Succes happy