| Maxxxi a întrebat:

as vrea sa recapitulez materia de matematica M1 clasa a11 deoarece nu prea am inteles-o bine la timp si as vrea sa o reiau.Stiti de unde pot gasi exercitii online de la fiecare lectie deoarece cartea de teorie de la scoala nu are multe probleme...

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Uite aici si pozele. Daca vrei, iti fac poza si rezolvarilor.
Tu cum esti sem 1, recomand sa faci ce stii, eu ti-am pus exercitii pentru toata materia de a 11-a.
Apropo, mai bine le descarci sa nu le pierzi.
https://mega.nz/folder/HvgSEbRb#Tn1a--gpehDmR46TqvIuOQ

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Clasa a 11-a este punctul 1 subiectul 2 si punctul 1 subiectul 3, deci mergi pe variantele de bac, caci acolo gasesti exact tipul de exercitiu pentru care te pregatesti, bineinteles, nu le vei avea pe toate acolo, dar ai sanse destul de mari sa gasesti culegeri cu exercitii care ar trebui sa cuprinda majoritatea tipurilor.
Parca sora mea are o astfel de culegere, daca vrei, iti fac cateva poze.

| Maxxxi explică (pentru LPCTSTR):

Hei,salut! Inca sunt in clasa a 11 cam acum termin semestrul 1 dar nu am inteles foarte bine materia de aceea repet.Totusi voiam sa ma apuc mai bine sa invat pentru bac. Daca ai zis ca la sub 2 este punctul 1 si la subiectul 3 tot punctul 1 restul de la sub 2 si 3 sunt de clasa a 12? Parca stiam ca cele de la sub 1 sunt de a 9 si a 10..Ar fi folositoare pozele dar avand in vedere cat de multe pagini cu exercitii sunt...ar dura destul de mult timp si nu vreau sa abuzez de amabilitatea ta happy. Totusi am intrat pe link-urile cu formulele pe care mi le-ai trimis sigur o sa ma ajute. Faza e ca pur si simplu m-am trezit in clasa a 11 ca nu mai am mult pana la bac si voiam sa ma pregatesc dar ma simt destul de pierdut si nu prea stiu de unde sa ma apuc mai intai happy. Daca ai dat bacul deja poate stii ceva sfaturi..Totusi mersi de raspunsul tau!

| LPCTSTR a răspuns (pentru Maxxxi):

Subiectul 1 este a 9-a combinat cu restul anilor.
Maine voi incerca sa dau de sora-mea sa fac cateva poze.

| Maxxxi explică (pentru LPCTSTR):

Mersi foarte mult, le-am descarcat si m-am uitat peste ele, ai facut multe poze happy. Daca chiar nu te deranjeaza ar fi foarte bune pozele cu rezolvarile ca s-a ma pot verifica si daca ma blochez undeva.Mersi chiar m-ai ajutat mult cu formulele si pozele cu exercitiile.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Maxxxi):

Placerea este a mea, chiar ma bucur ca exista tineri cu initiativa.
Aici ai rezolvarile:
https://mega.nz/folder/3rpmRIBL#3RG7WJ-PXX3X-gpUHG_J_g