| GeorgeMarian1324 a întrebat:

Am înțeles ca sunt ceva platforme, site-uri unde oricine poate găsi în mod gratuit și online toată materia din școală, clasele I - XII, explicata.
Știe cineva aceste platforme, site-uri?
Ma gândesc sa ma înscriu la seral dar vreau pana atunci sa recapitulez puțin materia din toți anii, începând chiar cu clasele primare. (Din clasa a V-a as putea spune ca m-am lăsat de școală și simt ca trebuie sa încep de jos)
Dau și funda!

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Pe cele pana in clasa a 8a le poti gasi si online, pe site-ul manuale.edu.ro. Sunt gratuite. Pentru clasele 8-12 va trebui sa cauti carti in format pdf, presupun. Se gasesc destule

4 răspunsuri:
| isemilia a răspuns:

In romana nu cred. Este khan academy destul de bun... Sunt si in romana, insa site-uri diferite pentru subiecte diferite. Plus ca ceea ce e explicat pentru mine bine nu e si pentru tine
Ia manualele scolare, sunt cele mai bune...

| GeorgeMarian1324 explică (pentru isemilia):

Cam asta caut doar ca online. Nu sunt în tara, nu am de unde face rost de ele aici.

| GeorgeMarian1324 explică (pentru isemilia):

Mersi. Găsesc pentru orice materie pe edu?

| isemilia a răspuns (pentru GeorgeMarian1324):

Da.

| isemilia a răspuns (pentru GeorgeMarian1324):

Pe cele pana in clasa a 8a le poti gasi si online, pe site-ul manuale.edu.ro. Sunt gratuite. Pentru clasele 8-12 va trebui sa cauti carti in format pdf, presupun. Se gasesc destule