| MixGaming a întrebat:

as vrea să stiu cum se fac banii din youtube, pe baza de abonati sau vizualizari? Sau daca videoclipul tau face foarte multe vizualizari intr-un timp foarte scurt happy Niste detalii mi-ar fi de folos. Funda

1 răspuns:
| abyssaria a răspuns:

Banii de pe youtube ii faci din reclamele de la video-uri, adica prin vizualizari. Numarul de subscibe nu prea conteaza, insa ei arata cati oameni te apreciaza pentru ceea ce faci. Ca sa primesti bani din reclame, trebuie ca cei care se uita la video sa dea click pe reclama sau sa urmareasca un anumit timp reclama( sunt mai multe tipuri de reclame care se pun la video-uri, unele la care poti da skip sau altele la care nu poti da).