| Boboc_Ion_1999 a întrebat:

as vrea sa stiu dac aeste compatibil aceasta sursa http://www.altex.ro/......active-pfc cu acest pc http://www.cel.ro/......rpm-4gb-l/ as vrea sa pun o placa video gtx 750ti va multumesc

Răspuns Câştigător
| Adbbmsh a răspuns:

Nu este mentionat la specs PC-ului Wattii maxim acceptati sau sursa actuala pe care o are.
In mod normal, un pc suporta o sursa cu cel mult +/- 50w diferenta fata de cea initiala din fabrica. Poti incerca si cu 500W, dar sa nu iti ia foc laughing

| CPAElites a răspuns (pentru Adbbmsh):

"un pc suporta o sursa cu cel mult +/- 50w diferenta fata de cea initiala din fabrica"
Ce comentezi aiurea daca nu stii nimic?
Cum dracu sa spui asa ceva?

| Adbbmsh a răspuns (pentru CPAElites):

Uite ca eu mi-am pus o sursa compatibila si avea 400W parca. Cea originala avand 320 si mi-a luat foc.

| CPAElites a răspuns (pentru Adbbmsh):

Pai ce sursa era? Bomba delux de 60 lei?
Pai normal ca a explodat...O sursa trebuie sa aiba EFICIENTA!
Degeaba scrie pe ea ca are 400w daca DABIA SCOATE 180W!

| Adbbmsh a răspuns (pentru CPAElites):

Eu ce vina am? A fost in jur de 170 lei si a fost cam mult.