| Alexandru2002XX a întrebat:

As vrea sa strang 2.300 RON ca sa pentru un pc de gaming.
Ma puteti ajuta?
P.S. Sa nu veniticu chesti de genu cerseste, prostitueazate su alt ceva de genu.Am 12 ani.
As vrea sa impart pliante dar nu stiu unde sa ma angajez si nu stiu daca se castiga bine.Nu vreau sa le cer barintilor >bani

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

E imposibil sa strangi atatia bani la varsta ta. Am auzit ca pe youtube primesti bani la un anumit numar de vizualizari, intereseaza-te si filmeaza ceva care sa merite sa te uiti. Cand parintii iti dau bani pentru scoala, pastreaza-i si manca lapte si corn( pe care le primesti de la scoala).

5 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Pai exact! Ai 12 ani si nu poti sa imparti pliante.Nu poti sa te angajezi nicaieri decat de la 16 ani.Esti prea mic ca sa te apuci sa faci bani, asa ca singura solutie este sa le ceri parintilor, sau, tinand cont ca suntem la sf lunii august, poti sa astepti pana vine Mos Craciun happy
P.S: esti clasa a 6-a si totusi nu sti sa scrii corect?

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 12 ani nu iti da nimeni sa imparti pliante, iar 2300 ron nu e chiar o suma mica, asa ca daca nu apelezi la parinti sansele tale sa strangi banii sunt aproape de 0

Răspuns utilizator avertizat
| Stefi17 a răspuns:

Pai nu cred ca poti sa imparti pliante la 12 ani eu zic sa le spui parintilor ce ai de gand si ai putea sa duci gunoiul sa faci curat si atunci vei primi bani o sa dureze ceva pana ii faci da asta e. Eu de exemplu daca voiam bani le faceam parintilor masaj sau asa. Deci nu le ceri bani faci ceva pentru ei si cred ca si parintii tai vor fi de acord. Bafta!

| Alexandru2002XX explică:

Nu stiu ce sa filmez ca sa fac bani.
Calculatorul meu este o rabla.Deci nu pot face gaming.
Daca ar fi sa fac ce face Zmenta, Tequila. Mikey Has sau Codrin Bradea as face.
Dar nu ma pricep la montaje.
Ajutati-ma!