| messi122 a întrebat:

As vrea si eu sa-mi raspundeti la o intrebare...sau mai exact o nelamurire.Acum 3 luni, la scoala, noi "astia", colegii, ne-am gandit sa ne testam forta.Mi-a zis un coleg sa-i dau un pumn in brat cu toata forta ca nu va simti nimic, in fine, am facut eu acolo ce mi-a zis el, chestia e ca mi-am rupt degetul inelar. Aproape aceeasi chestie acum patru zile, m-a imbranceam cu un coleg, ne impingeam si cand am vrut sa-l imping cu toata "forta" mi-am rupt mana stanga.Tin sa mentionez ca acest coleg era destul de bine facut.

As vrea sa stiu si eu ce se intampla cu mine si de ce sunt asa "fragil".
P.S. Am 13 ani, 1, 75 inaltime si acum 1 luna am avut crestere brusca

Răspuns Câştigător
| TanteMarianne a răspuns:

Probabil si de la puseul de crestere. incearsca sa pui niste muschi pe tine,daca nu vrei sa fii atat de fragil. stii tu fa abdomene, flotari, ridica greutati, genoflexiuni, mananca sanatos(ca sa dezvolti masa musculara iti recomand proteine).

mai e o chestie sa stii sa lovesti.probabil ai lovit prea in forta(te-ai fortat) si de aia ti-ai rupt degetul si mana.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Victor453 a răspuns:

Poate ai boalqa oaselor sticlate, sau putin calciu, sau putina minte in cap, fiinda te bati cu totii!

| gshdyxdjs a răspuns:

S ar putea sa ai boala oaselor de sticla (o boala care iti face oasele foarte delicate, fragile si usor de rup.)
ar fi bine sa te duci la doctor sa te asiguri, ca in caz ca nu e poate fi altceva mai rau.