| aNoNimusss9528 a întrebat:

Buna seara TPU, Am 15 ani, inaltime 1.62 si as vrea sa fac si eu muschi ca nu am forta in brat da acasa ca nu am voie la sala sad, as vrea sa am si putine patratere da vreau sa am mai multa forta la brat, Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru abdomen, fa urmatoarele exercitii:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 60-70(chiar putin mai mult,daca vrei).Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara(pentru rezultate foarte bune, este bine sa faci ambele exercitii):
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 150.In rest procedezi exact la fel ca si in cazul celuilalt exercitiu abdominal.Pentru brate, incearca aceasta varianta a flotarilor: Http://www.youtube.com/watch?v=MQbpzrXx67c pana vei reusi sa le faci normal.Incepe cu 15-20 si avanseaza treptat la numarul pe care-l consideri cel mai potrivit.Succes.

3 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Crede-ma.fa vreo 50 de flotari si rezolvi tot ce ai nevoie(zilnic)

| Alexandra_8691 a răspuns:

Salut.
Si fratemi'o asa a fost ianintelaughing
Dar a inceput sa faca sala(nu mult minim de 3 ori pe saptamana)
si vitamine in fiecare zi...nu era slab slab...era potrivit, dar acum arata super cu msuchiiii:*
Degeaba faci si ft mult sport daca nu iei ceva vitamine...calciu...:*
Trimite un mesaj cu id sa-ti zic:*

| aNoNimusss9528 explică:

Pai nu am forta in maini sad cum sa fac 50 de flotari? laughing