| MihaiAlexandru11 a întrebat:

Salut,TPU! As vrea și eu un sfat, deoarece am o problema cu un copil de vreo 12-13 ani.E mai mic decât mine, eu având aproape 15. El este foarte scund și slab, iar eu am 60 de kilograme, 1.73 cm și putini muschi.Nu știu ce sa fac,deoarece el încearcă sa ma intimideze ca vrea sa ne batem,ca îmi da el nu știu ce pumn,ca cheamă el pe nu știu cine,iar eu as vrea sa stiu ce sa-i fac,mai ales ca îmi fac probleme dacă ma i-au cu el,dar nici sa ma jignească.Eu de obicei sunt bun la lupte,am si un fizic bun. Spre exemplu sa îl i-au pe unul de talie și sa dau cu el,dar pe pumn nu prea sunt foarte experimentat.Ce îmi recomandați sa fac? Știu cum se lovește,dar nu am avut niciodată parte de vreo bataie,decât poate"trante"sau am avut parte de batai, dar decât sa-i ridic de la sol și sa dau cu ei, în rest nu prea am folosit pumnii.Mulțumesc persoanei care si-a făcut timp sa-mi răspundă!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca esti asa bun la trante, esti mai solid si acel mai mic, daca sare la tine la bataie il pui jos, nu dai cu ele de pamant! il pui jos si ii dai doua palme sa te tina minte!
insa te anunt ca bataia nu este buna!

| MihaiAlexandru11 explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc mult! Știu ca bătaia nu este buna, dar și tu ca om, poate mai ai parte de unul care te deranjează și e normal totuși sa soluționeze verbal și nu fizic! Mulțumesc pentru răspuns, o zi frumoasa!

| Simpatic a răspuns (pentru MihaiAlexandru11):

Ok,insa fii atent sa nu faci asta in scoala, pentru ca iti poate aduce multe probleme mai ales cu scaderea notei la purtare
cat despre mine incerc pe cat posibil sa evit un coflict spontan aparut pe strada, caci poate voi fi ranit sau poate voi face puscarie, depinde de la caz la caz
de aceea zic violenta nu este buna, desi stiu ca uneori nu poti sa te feresti de ea

| MihaiAlexandru11 explică (pentru Simpatic):

Da,am înțeles!