| gabrielosss98 a întrebat:

Salut TPU, Assasin's Creed sau Prince of Persia? Vreau argumente.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Assassin's Creed ar fi alegerea mea, pentru ca are o complexitate mai mare a miscarilor. La Prince of Persia aveai doar un traseu bine stabilit de catre producatorii jocului. Daca la PoP aveai doar un traseu, la AC ai 3 sau chiar 4, si mai multa libertate de miscare, mai multa interactiune cu lumea si chiar, de ce nu, un storyline mai bun.

| vampir004 a răspuns:

Mai bun dupa parerea mea ar fi creed pentru ca este mult mai complex decat persia

| SuperSaiyan4 a răspuns:

Assasin's Creed,pentru ca poti merge unde vrei pe harta, poti omoraii soldatii in sute de feluri, armele is super si la fel si povestea, iti recomand Assasin's Creed 2, 1 nu e asa tare da si ala merge.

| cosmincuriosu97 a răspuns:

Asasin Creed, e mult mai bun, grafica mai buna, si foarte interesant, catarate pe cladiri inalte si aruncate

| Comin_Natzia_Lui_1990 a răspuns:

Assasin's Creed. Are o grafica mai buna, poveste realista, peisaje vii, personaj original si joc complex. Mai bun decat oricare alt Prince of Persia

| SASteve a răspuns:

Assassin's Creed

De ce?

Story line extrem de bine scris
Grafica de la buna la extraordinara (in Assassi's creed III)
Free roam super misto (cataratul pe cladiri si assassinarea garzilor, darmarea turnurilor, jocurile de noroc, etc.)
Plus personajele super tari in fiecare joc, extrem de bine conturate si din punct de vedere istoric mortile personajelor sunt in conformitate cu isoria ( ca exemplu, in Assassin's Creed Brotherhood, Caesare Borgia este omorat de Ezio in acelasi an, in aceeasi batalie ca in realitate).
Plus ca Assassin's Creed a pornit de la assassinii medievali, de pe vremea cruciadelor, Altair (din asassin's creed 1) a avut o baza reala.