| anonim_4396 a întrebat:

astăzi am fost prins ca am copiat la o materie si mi-a dat 1, dar nu l-a trecut în catalog, mama stie, dar este foarte supărată pe mine si plange, nu stiu ce sa fac?! (Eu în general luam 9 si 10)

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Frate, stai fara grija... daca ti-l trecea atunci ti-l trecea pe loc. Nimeni nu lasa o nota pentru mai tarziu.

La scoala cam asa stau lucrurile, ori acum ori niciodata.
Nu il ai in catalog deci probabil ca nici nu o sa-l treaca.

Profesorii stiu ca esti copil bun si ca asta a fost o scapare, nu?
Probabil ca o sa te ierte de data asta.
Cam asa se intampla cu elevii care au note mari *9 si 10*.

Data viitoare nu mai incerca sa copiezi! Nu cred ca o sa ti-l treaca.
De cand sunt la scoala am avut foarte multi colegi in situatia ta si nu au patit nimic.

Mama ta este suparata intrucat ai fost pedepsit pentru ca ai copiat...
Arata-i ca inca esti destept si ca iti meriti notele de 9 si 10!

O sa treaca si asta... stai linistiti!
Incearca sa te pedepsesti singur cateva zile *sau pana se termina semestrul*.

Fa ordine prin camera *casa* si invata.
O sa vezi ca o sa se termine semestrul si nu o sa ti-o treaca.

Cel putin eu cred ca n-o s-o treaca.
Daca o trecea atunci o trecea pe loc, nu astepta atata...

Succes!

2 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Explica-i faptul ca nu mai exista cale de intors acum.
Tu, intre timp, poti face in asa fel incat sa ii demonstrezi ca esti in continuare un copil exceptional, ajutand-o la treburile casnice, facandu-ti temele, etc.

| Distrusul123 a răspuns:

Ea nu l-a trecut deoarece nu avea catalogul