| MihaiAlexandru11 a întrebat:

Salut,TPU! Astăzi m-au sunat niște băieți, iar dintre care doi cunoscuți.Am 15 ani, iar ei au 11 ani și sunt și scunzi.Ma sunau încontinuu ca să facă mișto și sa ma înjure.Ce pot sa fac? Sa bag frica în băieții aia de 11 ani și în ceilalți sa rezolv cu alți băieți sau sa-i dau la politie ca ma deranjează încontinuu cu apelurile? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa-i blochezi in primul rand si sa iti vezi de drum
este cel mai intelept
in caz contrar ...asa apar conflicte, tu ii bati ei vin in viitor cu altii mai mari, si se ajunge la mai rau
si daca te-au injurat ce? da-i incolo de idioti
peste cativa ani o sa ajungi sa iti stapanesti mai bine emotiile si nervii, imi amintesc cum eram la 15 ani
eu te-am sfatuit de bine, tu poti sa faci ce doresti!

| Violleta2022 a răspuns:

De ce raspunzi la telefon?

| dullcat a răspuns:

Buna.Poti sa blochezi numerele de pe care te suna. Daca situatia escaladeaza atunci da, iei masuri mai drastice.Nu incepe cu bataia fiindca nu e cazul si nici nu e civilizat asa, iti vei face alte probleme.

| Hyperion7 a răspuns:

Blochează-le numerele!
Blochează și apelurile necunoscute!

| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt niste copii fara minte. Nu le mai raspunde si o sa inceteze ca doar nu o sa faca un scop in viata din a te suna pe tine non stop. Daca te ameninta cu ceva ii inregistrezi si te duci la politie sau ii ameninti tu ca te duci la politie cu dovezi. Legal nu o sa le faca nimic pentru ca sunt doar niste copii