| Zdog a întrebat:

azi am aflat ca o sa dau diferente ca sa ma transfer de la un liceu la altul la muzica si desen.
In ce constau aceste diferente?
O sa ma puna sa cant si sa desenez? rolling on the floor)

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Prin clasele primare tin minte ca ne punea invatatoarea sa cantam si sa desenam pentru a primi note. In niciun caz nu se intampla asta si la liceu. O sa iti dea un test.

| misu2315 a răspuns:

Nu stiu cum e la muzica si desen dar stiu ca la mine la liceu (De constructii si instalatii) trebuie sa dai ceva teste din materii care nu le-ai facut la celalalt liceu de exemplu la mine Contructii, Materiale, Desen Tehnic etc.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu cred ca o sa dai o proba practica, mai degrabă una teoretica. Adică, s-ar presupune sa înveți istoria muzicii, marile perioade (renaștere, preclasicism, clasicism...), personalități, lucrări semnificative fiecarei perioade... Asta pentru muzica. La desen cred ca va fi asemănător: perioade importante in istoria artei+ reprezentanti...

| Kira5854 a răspuns:

Te va pune sa desenezi ceva ..mai mult din punct de vedere tehnic, nu artistic( iti va pune un mar si o vaza sa le desenezi in creion, cu tot cu umbre)sau un portret din punct de vedere al simetriei si la muzica iti va da teorie: game, acorduri, romantism, opera, depinde in functie de lectiile studiate de ei