| NicolaVlad a întrebat:

..Care ar fi greutatea ideala a mea Am 13 ani 1, 70 inaltimea si greutatea de 59 Kilograme Dar as vrea sa mai slabesc 7 kilograme sa am talie de model

Răspuns Câştigător
| RougeEttiquete a răspuns:

Daca mai slabesti o sa devii numai oase.Greutatea ideala e cu 10 kg in minus fata de inaltime.si tu nu trebuie sa mai slabesti deoarece esti in crestere si organismul tau are nevoie de toate ca sa poti creste. Apuca-te sa slabesti de la vreo 15-16 ani.Dar acum e bine sa mananci din toate cate putin.happy

3 răspunsuri:
| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Daca ai 1, 70 inseamna ca ai greutatea ideala.Nu mia e nevoie sa slabesti.Pa!

| PatyKan a răspuns:

Greutatea ta ideala este de 62 kg.[http://dieta.romedic.ro/calculator_dieta.php] Dar nu te lua dupa asta, ca esti f bine la inaltimea pe care o ai. Eu zic ca nu merita sa mai slabesti, mai ales 7 kg pentru ca o sa iti faci doar rau!

| NicolaVlad explică:

Multumesc pentru raspunsuri dar mi se pare ca sunt putin dolofanbig grin la abdomen si coapse parca se observa laughing Dar poate ca aveti dreptate E adevarat sunt inca in cresteretongue