| Carolina1972 a întrebat:

Care e faza cu jocul balena albastra?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Pe scurt esti "invitat ", provocat, cum vrei, sa intri intr-o treaba gen joc din care nu mai iesi decat mort.
cand intri ti se promite ca ai sa fi cool, pe urma esti impins sa faci chestii de care te rusinezi si sa trimiti poze ca si confirmare, care mai tarziu sunt folosite ca santaj - in caz ca vrei sa iesi din chestia asta - deci nu mai poti iesii. in final esti impins la sinucidere.
eu te sfatuiesc nici sa nu accesezi site-ul respeciv. in mom de fata este alerta nationala si monitorizare. deci e bine sa eviti sa ai de-a face cu autoritatile. daca poti sfatuieste-ti si colegii / prietenii sa stea deoparte de chestia asta diabolica.

2 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

Nu ţi-l recomand, e o tîmpenie.Mai bine uită-te la un film, citeşte o carte, plimbă-te cu bicicleta sau pe jos, e mai sănătos.

| Carolina1972 explică (pentru Ara997):

Nu vreau sa ma joc in niciun can. Doar ca e viral pe net jocular asta si nu prea intelegeam care e faza cu el.