| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre O tableta si un telefon?
Telefon gen iphone, Samsung Galaxy etc.

1 răspuns:
| fuzzer a răspuns:

Tableta,este ca un mini calculator.

Tabletele chiar de or avea touchscreen capacitiv, procesor, memorie si chip grafic la fel ca altele, au si multe deosebiri care pot incepe cu calitatea materialelor, carcasa, baterie (lucru foarte important, iar la multe tablete ieftine tine foarte putin), suportul din partea producatorului, updateuri de software, etc. Spre exemplu nu ma incanta pe mine in mod special produsele Apple, dar iPadul e bine construit precum toate celelalte produse ale lor. Se vede ca e solid, ca e serios, bateria e ok, n-ai ce sa-i reprosezi.

PS: Nu stiu daca e fix ceea ce cauti: http://hongkongeek.ro/......phones.htm