| Tentacle111 a întrebat:

Care sunt motivele pentru care ma simt ciudat,nu am chef de nimic,dar de nimic! ma simt mereu obosit(poate ca nu dorm destul laughing)Am sentimentul ala de singuratate, nu ca as fi singur.S-ar putea sa fie din cauza ca:-s-a terminat scoala si am incercat sa scot o medie buna; de aceea m-am stresat
-m-am...sa zic caftit cu verisorul meu,cel mai bun prieten al meu,iar acum numai ma duc pe la el si saptamana trecuta ne-am intalnit aproape in fiecare zi
-am citit o carte si acum imi imaginez ca e realitate,am vazut si filmul si ma simt mai ciudat.
-din cauza vremii:ploaie,trasnete, frig
-sunt momente ale pubertatii(am 14 ani)
-ma plictisesc in vacanta,in timpul scolii aveam ce face.
Multumesc ca ati citit! Sincer, ar trebui sa merg la pshiholog? Mama spune ca trebuie sa incetez ca o sa imi revin.Imi fixez privirea intr-un loc si numai vad/ascult pe nimeni.

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Intrebare: "Care sunt motivele pentru care ma simt ciudat, nu am chef de nimic, dar nimic?"
Raspuns: "-sunt momente ale pubertatii(am 14 ani)"
Bine, nu e numai ala raspunsul, ci tot ce ai pus tu acolo.
Astea sunt motivele, e o faza a pubertatii, trece mai incolo, nu e nevie de psiholog, nu dramatiza chestia asta cu mersul la psiholog, in afara de singuratate si mici depresii pe parcurs, nu e nimic special in pubertate.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toți trecem prin perioade din astea în timpul adolescenței.

| Tentacle111 explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Sper ca va trece aceasta perioada...cat de curand posibil big grin