| insaneboy98 a întrebat:

ce insemna tipologia personajelor? am cautat dar nu am gasit.

Răspuns Câştigător
| LoveeMakeup9 a răspuns:

Salut big grin
De fapt tipologizarea personajelor.dar se poate spune si tipologia happy
De exemplu: Andrei-tipul baiatului rebel pasionat doar de istorie
Adica ii spui tipul, il TIPologizezi. Tipul baiatului, tipul fetei, tipul regelui..depinde ce personaj ai si ii faci o mica descriere happy

2 răspunsuri:
| TheQuestioner a răspuns:

Orice personaj apartine unei tipologii, adica trebuie incadrate, la Caragiale gasesti cele mai multe tipologii si sunt bine definite, un mic search pe google o se te lamureasca sigur. Succes!

| bittersweetgirl a răspuns:

Inseamna ca personajele respective se incadreaza in anumite categorii. Adica pot sa le pui "etichete"