| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre baietii timizi(am 15 ani jumate si sunt timid) Ce sanse am sa cuceresc o fata? Mari sau mici?(mentionez ca sunt linistit,fara cluburi discoteci,chefuri etc) Imi place mai mult sportul. Pt cel mai bun >rasp- FUNDA

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vei avea mai tarziu, sau una te va cuceri pe tine.

| Liviu a răspuns:

Crede-ma daca vei ramane asa,vei avea numai de castigatlaughing
Si eu eram candva asa,fugeau fetele duap mine,iar eu fugeam laughing(nu stiu de ce.)
Cum am devenit tupeist, sa spun ce ma deranjeaza la lume
Deja s-a stricat treaba.
Inainte cand o fata imi spunea ceva ce ma durea la corason, taceam ca prostu.
Acuma nu prea mai pot sa fac astalaughing
e mai bine sa fi timid in unele situatiibig grin

| LonelyLoner92 a răspuns:

Ca sa iti faci o prietena faci urmatorii pasi:

1. Sa zicem ca vezi de la distanta prin curtea liceului stand singura pe banca o fata.
2. Incerci sa te apropii de ea si cand ajungi in fata ei ii zici ''buna, sunt X. Stii, te-am mai vazut prin curtea scolii zilele trecute si imi pari o fata simpatica, ai dori sa ne cunoastem?''.
Daca iti zice da si se da in vorba cu tine e bine, dar daca iti zice ''dispari ma de-aici'', asta e...nu trebuie sa te intristezi din cauza asta, mai sunt fete pe pamant, dar daca iti zice ''bine'', sau ''uite ce sa fac ma relaxez putin'' inseamna ca te place. La finalul pauzei respective, o intrebi daca vrea sa va mai vedeti si in pauza viitoare si daca accepta e bine, iar in urmatoarea o intrebi daca vrea sa o conduci acasa. Dupa ce o conduci, faci primul pas cu adevarat important: ii ceri id-ul de mess, ATENTIE! nu numarul de telefon si apoi continui sa mai vorbesti cu ea pe mess.
Si seara pe mess, incerci sa gasesti un subiect de discutie, ei bine asta ai putea sa faci si ziua urmatoare in pauze, gen ''ce fel de muzica asculti'', ''ce fel de filme iti plac'' etc.
Si nu uita: incearca sa zambesti cand vorbesti cu ea sau cand iti vorbeste.
Zambetul e calea cea mai scurta spre sufletul si spre inima unei fete. Daca zambesti, ea v-a vedea ca o placi cu adevarat. Incearca dupa cateva zile, sa zicem doua, cand va intalniti dimineata sa mergeti la scoala, sa ii propui sa te lase sa o tii de mana sau cand crezi tu ca e momentul sa o saruti. Dar, incearca sa ii zici asta intr-un mod elegant, nu ceva de genul ''hai sa te sarut''. Ii spui, ''ma lasi sa iti dau un pupic?'' si vezi ce zice, dar eu zic ca v-a accepta. Bafta, sa ma anunti cum te-ai descurcatwinking.

| Everything a răspuns:

Pai daca iti place de o fata si vrei sa o cuceresti comporta-te in continuare timid cand esti cu ea si mai multe persoane iar cand sunteti singuri sau vorbiti pe mess incearca sa-ti mai dai drumul [da' nu exagera]. Crede-ma ca da roade. Acuma depinde si ce fel de baieti ii plac [la comportament si fizic]

Bafta^^