| ILoveWeekends a întrebat:

Cine crede in semnificatia orelor fixe? Chiar e adevarat ca atunci cand te uiti la ora fixa te iubeste cineva? Sau fiecare ora e diferita? Si in caz ca e adevarat, cine anume ma iubeste? Un prieten? Pe cine plac si eu? Sau altcineva?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E adevarat ca daca vii la serviciun la si 10 in loc de fix te da afara, restul basme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey!happy
Eu nu prea cred...insa, ma amuza sa spun "ma iubeste X" cand ma uit la ora fixa.
Cu toate ca, atunci cand sunt indragostita, mi se intampla sa ma uit mereu la ore fixelaughing Cred ca e doar o coincidenta.
Eu stiam ca, de exemplu, daca te uiti la ceas la ora 14.00, te iubeste un baiat (iar pe baieti, o fata), al carui nume incepe cu litera a 14-a din alfabet. Idem si cu celelalte ore.happy
Sunt doar niste "Superstitii"...nu sunt adevarate.

| Ioana300 a răspuns:

Eu nu prea cred ca e adevarat dar imi place sa cred big grin