| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot depune bani intr un cont de PayPal personal? Pas cu pas va rog daca se poate si cum procedez daca vreau sa trimit banii in contul cuiva. Multumesc! (da, dau funda...).

1 răspuns:
| IRemUsI a răspuns:

Trebuie sa-ti faci in primul rand cont de PayPal. Dupa care trebuie sa ai un card. Il introduci la PayPal. O sa iti ia o suma mica de pe el (1 euro sau nu mai stiu exact cat) si o sa-ti trimita in extrasul de cont un cod. Dupa ce il introduci p-ala la PayPal, cardul este confirmat, contul este in regula si apoi totul devine foarte usor. Pentru a trimite bani cuiva ai nevoie de adresa de mail a persoanei respective de la contul de PayPal.