| flory9787 a întrebat:

Salut TPUbig grin! In primul rand am nevoie de niste idei pentru o compunere cu titlul " Un gand pentru dascalii mei ". Compunerea am facut-o dar nu stiu ce as putea sa m-ai scriu la ea.
Va rog sa-mi dati niste idei...pt compunere.Cel m-ai bun raspuns primeste funda :*happy restul vot big grin Mz happy

2 răspunsuri:
| hunterpainting a răspuns:

Scrie ce vrei tu de bine despre dascali.

Numai sa nu scrii "m-ai" in contextul din intrebare ca te depuncteaza la gramatica.

| mariutsa1234567890a a răspuns:

Ai putea sa incepi cu o poezie dedicata dascalilor. dupa care urmeaza compunerea, si nu ar fi exclus si asa printre altele si o felicitare..adic ce le urezi pe viitor. asta ar putea sa fie incheierea. mie spre exemplu imi place cand scriu o compunere..sa folosesc foarte multe poezii.
P.s: sa nu uiti de intonatie. :*
Bafta