| BunaZiuaMerio a întrebat:

Daca eu am 1, 70 la 14 ani in clasa a 7-a e normal? Avand in vedere ca din septembrie de cand inceput scoala, pana acum m-am inaltat aproape 10 cm(cu aproximatie), mi s-a ingrosat vocea,mi-a crescut mult par pe picioare si incepe si pe burta sa imi creasca, In perioada aceasta de 9 luni e o schimbare mare sau e doar inceputul?

Răspuns Câştigător
| Fata1234 a răspuns:

Depinde de tine fiecare se dezvolta în felul lui... Îți va mai creste par sigur, de înălțime cred ca vei avea aproximativ 1.80 Nimeni nu știe sigur ce sa va întâmpla dar e normal deci nu ai dc sa te sperii

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare copil are ritmul lui de cerstere in anumite perioade ale vietii. Unii copii cresc mult in primii ani de pubertate, altii in ultimii ani.
Posibil s ate fii inaltat foarte mult anul asta, urmand ca in urmatroii 2-3 ani, cresterea sa fie mai lenta.
Oricum, mai ai pana la 1.90-1.95m cat ar putea sa ajunga un baiat.
Eu aveam 1.74m la 15 ani si asa am ramas.