| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
De cateva saptamani incoace ma macina o problema interioara.
Este legat de scoala, sunt clasa a 8a si la scoala nu invat asa de bine, adica nu am numai 2 si 3 pe linie, invat cat de un 6-7 dar am o problema cu matematica si cu romana in special.
La matematica nu am fost bun niciodata, am un 4 si un 2 si nu stiu nimic la aceasta materie,
la fel ca si la romana pe partea de gramatica sunt varza, dar am luat un 7 intr-un test, nu stiu cum dar l-am luat.
Si atunci cand mama mea imi cumpara ceva o haina sau orice altceva ma simt prost pentru ca ea imi cumpara haine si tot ce imi trebuie iar eu la scoala nu invat mai deloc si ma simt foarte prost si gol pe dinauntru.
As vrea sa imi dati un sfat in privinta asta.
Multumesc!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Discută cu profesorul de matematică, cum ai putea recupera.

| Alina0124 a răspuns:

Încearcă să înțelegi exercițiile. Și eu am avut o problemă cu matematica, nu pricepeam nimic de la profesoară pentru că era violentă și băga frica în mine. Am luat separat exercițiile acasă si le mai făceam odată singură ca să înțeleg. Și dacă nici așa nu reușeam, mă țineam de capul unui coleg pana îmi explica.