| Stefa32 a întrebat:

Salut TPU. De ce şi-ar pierde o fată brusc interesul față de tine, avand in vedere ca ne intelegeam foarte bine? Ieseam in fiecare seara la plimbare, vorbeam mult la telefon, desi nu eram intr-o relatie eram foarte apropiati. Nu stiu dacă ea chiar simțea ceva pentru mine, dar eu m-am indragostit de ea de la un timp. Insa de cateva zile nu prea ma mai cauta, nu ma mai suna, decat imi trimite 2-3 mesaje scurte, nu mai iese cu mine si nu inteleg de ce. Stam aproape unul de celalalt. Ea are 14 ani, eu 16.
Acum nu stiu ce sa fac, sa o las in pace si sa nu o mai presez chiar daca imi pare tare rau? Imi place de ea la nebunie si sunt trist ca brusc nu mai suntem asa apropiati ca inainte.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Insistă, dar nu prea tare. Să fii îndrăgostit la nebunie e o nebunie. Ai nevoie de ea e clar. Dar cu cât ești mai stăpân pe tine, pe valoarea ta, ai șanse mai mari de succes în zonă. Pe post de cerșetor, nu prea. Dacă nu e prea interesată, ea caută deja altceva.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La varsta asta nici nu ma mira sa se comporte asa. Unele se indragostesc de profesorul de educatie fizica.
Copii imaturi.
Ca si tine, ca nici tu nu esti prea mare.

| Violleta2022 a răspuns:

Ea este copil mic, deci imatura si ce vede azi, nu-i mai place maine.
Ori poate au aflat parintii ei si i-au interzis, ca-i totusi copilas mic la 14 ansiori ca sa umble cu baietii.
da-i pace ca vei avea numai necazuri cu fetite atat d emici.
Cauta-ti una de varsta ta!

| DrHeart a răspuns:

Buna, happy
Indiferent de varsta pe care o aveti (14 si 16), sa stii ca lucrurile functioneaza la fel si la 30, 40, 50 de ani. Adica, poate sa ne placa sa petrecem timp cu cineva doar ca prieten si nimic mai mult si se poate intampla mai des decat crezi, sa ne indragostim de cineva care nu simte acelasi lucru pentru noi...din pacate.
Ai putea sa o intrebi de ce nu mai vorbeste cu tine la fel de mult, daca ai suparat-o cu ceva, daca ai spus ceva care a deranjat-o sau s-a intamplat ceva si sa vezi ce spune. Este mult mai bine sa incepi o discutie incomfortabila si sa risti sa primesti un refuz, decat sa stai sa iti faci tot felul de filme in mintea ta si sa nu ajungi nicaieri, pentru ca nu stii adevarul. happy Macar asa vei sti ce sa faci in continuare, in functie de ceea ce iti spune si sa ii spui ca tu nu vrei sa simti ca deranjezi, ca te face sa te simti in plus si nu iti place situatia asta, asa ca o sa te retragi si o sa o lasi in pace. In felul asta, o sa vada ca ai respect de sine si ca nu esti un "cersetor", cum zicea domnul de mai jos.winking Iti tinem pumnii!