| Casandra2442 a întrebat:

De ceva timp nu ma mai simt motivata, ba chiar trista, uneori plang, parca ar fi trecut viata pe langa mine, desi am doar 13 ani. Nu pot face nimic. Nu mai sunt motivata de un timp insa puteam face macar ceea ce imi place, acum nu mai pot face nici macar asta. Simt ca nu imi voi putea indeplini cel mai mare vis si de aceea am inceput sa ma refugiez in lumea din capul meu pentru a uita de realitate. Simt ca m-am născut in locul gresit si la timpul gresit. De cand ma stiu simt că varsta mea nu e de fapt varsta mea reala. Ma apuc sa fac ceva ce ar ajuta la implinirea visului meu si pur simplu renunt. Mi se pare prea greu. De fapt, eu nu sunt genul acela de om care renunta rapid, sunt destul de "războinică", ca sa zic asa. Lupt pentru ceea ce imi place si vreau sa se intample insa parca m-am schimbat.
Va rog sa ma ajutati sad

10 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Incepe sa socializezi, daca te "inchizi" in tine insuti vei incepe sa ai astfel de ganduri.Fa-ti prieteni si nu mai renunta la ceea ce faci.Gandeste-te ca visul tau e deasupra suferintei tale.Cand vei reusi sa-l implinesti te vei simti mai bine.Zambeste cat mai mult si fi alaturi de cei pe care ii ai alaturi.Incearca sa traiesti in pas cu realitatea si sa vezi numai partile bune, ignora-le pe cele rele si nu te gandi la viitor, traieste prezentul. happy

| NAT0 a răspuns:

Și care îți e marele vis?

| Casandra2442 explică (pentru NAT0):

Scuze, nu vreau sa il afle toti, este ceva personal.

| NAT0 a răspuns (pentru Casandra2442):

Daca e ceva imposibil de realizat pentru o persoana normala. Atunci e timpul sa te maturizezi si sa-ti dai seama ca lumea nu e roz cum zice lumea.

| HyperionMarcus a răspuns:

E normal sa ai perioade mai proaste, nu te speria.
Cred ca ai neveoie de o prietena careia sa ii povestesti ceea ce ti se intampla, inclusiv intamplarile cu premonitiile.

| xXMishaXx a răspuns:

Sinucide-te

| Casandra2442 explică (pentru xXMishaXx):

Care e problema ta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Casandra2442):

Nu are cine sa rada de tine daca ni-l zici pentru ca nimeni nu te cunoaste, deci...

| Casandra2442 explică:

Ti-ar place sa ai eu o problema si eu sa iti zic asta?

| Casandra2442 explică:

Ei bine, report!