| Aenoenienanonim a întrebat:

De vreo 4 zile, am gingia din fata, dintre dintii din fata foarte inflamata, si acum dupa 4 zile am observat ca e putin desprinsa si foarte umflata. Ce e in neregula? va rog fara sfaturi gen "du-te la dentist", ca stiam si eu asta, dar chiar nu suport dentistul. Mai bine imi cad dintii. laughing. Niste sfaturi va rog big grin

2 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

Frate posibil sa ai scorbut
daca ai boala asta, ai belito
du-te la farmacie cumpara planta gingival si te dai cu ea seara si dimineata dupa c te speli p dinti
si manca multe cruditati ca sa nu-ti cada falca
bafta si sati ajute sfantu isac

| emi29 a răspuns:

Da cu plac out gel, happy