| Marian2394 a întrebat:

Salut TPU. Efectiv nu pot sa scap de emotii.Saptamana trecuta am fost ascultat la o materie, si am invatat dar cand m-am apucat sa o spun efectiv parca am uitat-o. Aveam asa mari emotii.Cum as putea sa scap de ele ca asa tare imi bate inima doar cand ma gandesc?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ești in clasa I a, e explicabil, iți trece după ceva vreme...

apropo, in ce clasă ești?

| Marian2394 explică (pentru sierra1):

8 a

| sierra1 a răspuns:

"am fost ascultat la o materie... aveam asa mari emotii.cum as putea sa scap de ele"

invață bine lecția și răspunzi des. Simplu

| FantasyBoy a răspuns:

Incearca sa constientizezi ca nu are prea mare importanta rezultatul acestei ascultari de catre profesor, nu prea conteaza daca iese ok sau nu(chiar daca nu e asa).

| diana200005 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie ca tine, e din cauza emotiilor, mie mi-a trecut cu timpul si gandeste-te ca nu ti se intampla nimic, toata lumea face greseli

| ABCD122 a răspuns:

Te înțeleg. Gândește-te că eu am 20 de ani și am și eu astfel de emoții când vine vorba de un examen greu sau o ascultare. Trebuie să înțelegem că nu ne face nimeni rău, este normal să greșim și că uneori și greșeala ne învață lucruri. Pe lângă asta, ar trebui să încerci să răspunzi la materii, chiar dacă există șansa să fie greșit ce spui. O să vezi că atunci când vei începe să răspunzi, vei avea un avânt să răspunzi în continuare tot mai mult. Mult succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea invata logic nu papagaliceste, fiindca asa uiti.
Citeste cate un pasaj si incearca sa-ti retii esenta, nu sa inveti cuvant cu cuvant din carte, pentru ca retinerea textului este pe o perioada scurta de vreme.