| MasterBoY1234 a întrebat:

Este adevarat ca s-au facut modificari asupra anului scolar 2012-2013 si se va lua vacanta pe 1 iunie?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Este o propunere doar a Federatia Patronatelor din Turism si Servicii si Asociatia Investitorilor in Statiunea Turistica Venus.

http://www.bzi.ro/vacanta-elevilor-ar-putea-incepe-pe-1-iunie-364957

4 răspunsuri:
| DiamantulAuriu a răspuns:

S-ar putea dar acest lucru nu este sigur stabilit, de acum vom trai si vom vedea

| andreeadenisa22 a răspuns:

S-ar putea ca cei din clasele I-VIII sa ia vacanta pe 1 iunie, dar acest lucru nu este inca sigur.winking

| SirGeo a răspuns:

Duda nu mai minti baiatu asta daca nu stii doar pentru puncte Ministru Turismului vrea ca, copii sa termine scoala pe 1 iunie pentru a beneficia de oferte mai scazute in vacanta pe litoral dar Ministru Invataturii nu vrea acest lucru deci nu va lua nimeni vacanta atunci poate cei mici 1-4 sau nici aia.

| pufoshenia24 a răspuns:

Da s-ar putea sa luam vacanta de pe 1 iunie dar probabil mare lucru nu o sa faca pentru ca putem sa incepem pe 1 septembrie. dar asta nu e sigur. nu stiu. zic si eu... papakisswinking