| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Fac 18 ani in februarie si vreau sa ma inscriu la scoala de soferi.
As vrea sa ma lamuresc in legatura cu legislatia, eu ce trebuie practic sa invat? Legislatia (Art 2 etc.) si pe baza legislatiei pot sa ma apuc de chestionare? Codul rutier din 2014 il gasesc la librarie? Am inteles ca in 2013 o carte foarte buna a fost cea de Marius Stanculescu :
http://www.librarie.net/coperta/pachet-noul-cod-185520.j pg
Ce trebuie sa i-au sa ma apuc de invatat?
Multumesc anticipat. FUNDA.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa participi la cursuri unde iti este explicata legislatia