| Spitz10 a întrebat:

Salut Tpu.Funda.Sunt pasionat de desen si am vazut in multe filmulete pe youtube ca desenau cu ceva ce semana cu creionul de ochi...am crezut ca este un creion special dap un prieten mi-a spus ca, chiar este creion de ochi...Deci in filmulete sunt creioane de ochi sau creioane speciale cu mina moale?

Răspuns Câştigător
| Unicucebeea a răspuns:

Sunt carbuni, cauta creioane cu mine cat mai moale pentru genul asta de desene. Am multe feluri si folosesc ceva gen : http://www.artistique.ro/......_4411.html mi se pare cel mai bun :-?

3 răspunsuri:
| LollypopMe a răspuns:

Buna!
Sunt creioane speciale, cu mina de carbune!
Seamana cu cele de ochi.
Ele au diferite lungimi si grosimi sau cat de puternic vrei sa colorezi ochii.
Gasesti la revista,, Curs de pictura" creioane dinacelea.
ATENTIE: Aveti grija cand colorati cu acele creioane!
O seara buna!

| AlinnJe a răspuns:

Aceasta arta se numeste MANGA.
Poti sa cauti pe net, o sa gasesti mai mult informatii.
Cat despre intrebarea ta:
Daca esti expert vei desena cu creion special.
Daca esti la inceput o sa desenezi cu creion normal.
Si colega mea face MANGA si deseneaza cu creion normal.
Sper ca ti-am fost de folos.

Toate cele bune,
Alin. nu uita de funda big grin

| WildS0ul a răspuns:

Sunt creioane speciale...sunt unele din carbuni sau ceva pe de genu' care scriu foarte inchis.dar in general au mina foarte moale..eu spre exemplu am unul 4HB si este asemanator cu aleawinking