| dori12 a întrebat:

imi puteti spune din ce volum face parte craiasa din povesti de Mihai Eminescu si sa va exprimati opinia si sa spuneti ce v-a impresionat in opera citita. va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
| Julyett a răspuns:

Buna. "Craiasa din Povesti" face parte din volumul "POEZII". Este o opera frumoasa, din punctul meu de vedere. Atunci cand o citesc ma simt de parca eu as trai acele lucruri. Exprima o stare de melancolie si de fericire in acelasi timp.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aici nu se fac teme de școală.
Cel mult poți citi pe www.referate.ro
Pa, pa.