| Freedom_1119 a întrebat:

îmi trebuie un comentariu la maxima "pentru a putea întrebuinţa calculatorul la studiul problemelor concrete omul e obligat să înveţe să gîndească exact şi abstract"(Gr.Moiso)please, daţi-mi vreo idee...mersi anticipat :*

1 răspuns:
| DiAnUsHkA_7111 a răspuns:

Omul trebuie să înveţe logica nu pentru a învăţa să judece corect, ci pentru a învăţa mai repede să judece corect. Abstract vom gindi doar atunci cind vom avea mintile dezlegate si numai atunci cind pasiunea de carte nu se va stinge!