| YourFriend a întrebat:

In primul rand scuzati categoria, dar este cea mai vizitata. In al doilea rand as vrea daca puteti sa ma ajutati cu niste informatii despre viata (traditii, obiceiuri, religie, cultura) imperiului roman din trecut si prezent. Nu imperiului român, cel roman. Am cautat si pe internet si nu am gasit, in nicio carte de-a mea nu este nicio informatie, si m-am gandit ca s-ar putea sa stiti voi. Dau fundita big grin

1 răspuns:
| Mistiqueh a răspuns:

Deci depinde de ce imperiu roman vorbesti
De rasarit sau de apus. Rasarit ->constantinopol
. Apus ->Ravenna
Deci.
Pt mai multe informatii uite http://ro.wikipedia.org/wiki/Imperiul_Roman
Ma bucur sa-ti fiu de ajutor.
Fundaaa?:o3